Důležité informace

warning: Creating default object from empty value in /home/soley/izrael.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
Důležité informace

O jídle

Středomořská země nabízí barevnou paletu stravování. Lze zde nelézt orientální kuchyni a vlivy všech pobřežních národů, které sem kdy doputovaly.

Možnosti ubytování

Většina cestujících se do Izraele dostane s cestovní kanceláří, která ubytování obstará. Pro ty, co jedou do Izraele na vlastní pěst budou následující informace obzvláště užitečné.

Izraelské bankovky

Za zajímavost stojí tváře izraelských bankovek. Jak už to tak u bankovek národních měn bývá, jedná se o politicky významné osobnosti.

Peníze

Měnou státu Izrael je izraelský nový šekel (ILS), vzhledem k fluktuacím koruny v uplynulém roce (2008) se má kurz přibližně následovně:1 ILS = 5 Kč

Lékařské služby a pojištění

Izraelské zdravotnictví je na světové špičce a může se směle měřit se západními zařízeními. Rubem tohoto faktu je skutečnost, že tamější zdravotnictví je velmi drahé. Jeden den v nemocnici může vyjít i na 1000 USD.

Bezpečnost v Izraeli

Vzhledem k obrazu, jaký nám o Izraeli buduje každodenní zpravodajství, napadne každého zájemce o cestu do Izraele, zda-li je země bezpečná pro turistu.

Podmínky pro vstup do Izraele

Důležité je vlastnit cestovní pas s platností alespoň dalších 6 měsíců. V Izraeli můžete pobývat maximálně 3 měsíce bez víza, a to pouze jako turista (tj. ne jako pracovník apod.).

Cestování v Izraeli

Pokud nejste v Izraeli s cestovní kanceláří, ale na vlastní pěst, nabízí se stejný způsob dopravy jako u nás, a to autem, autobusem a železnicí.

Doprava do Izraele

Do Izraele se cestuje třemi nejběžnějšími způsoby dopravy: letadlem, lodí a autem nebo autobusem. První způsob je nejsnazším, nejfrekventovanějším a prakticky jediným možným.

Izrael ve statistikách

Izraelská republikavlastní název: Medinat Yisra´elstátní zřízení: parlamentní demokracie (parlament - knesset)vznik: 14. května 1948

Syndicate content